AY-SER-BAK Un

AYSERBAK UN FABRİKASI SİVAS BEYİ UN

Firmamız, 1994 yılında küçük ölçekli bir firma olarak Sivas merkezde kurulmuştur. Un fabrikalarına ve yem sanayine hammadde temini ile ticari alandaki faaliyetlerine başlayan  firmamız kısa sürede sektörün önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştır.

Sektörde başarılı sezonlar geçiren firma, gübre sektörüne girerek Sivas ın gübre ihtiyacını büyük ölçüde karşılamıştır. Taşımacılık sektöründe de başarılı sezonlar geçiren firma bu yıllarda buğday ithal ederek dışarıya da açılmıştır. 2009 yılında buğday ve yem sanayine hammadde temini konusunda Türkiye şartlarında gelinebilecek üst noktaya gelmiş ve karar alarak un sanayi sektörüne girmiştir. Sivas ta mevcut yapılı bir un fabrikası binasını alarak modernize etmiş ve 300 ton/gün lük bir kapasite ve teknolojik alt yapısı ve güçlü bir sermaye ile  sektöre girmiştir. Kısa sürede çok büyük bir yol kat ederek sektörde bulunan büyük firmalar karşısında söz söyler hale gelmiştir. Son teknoloji laboratuarıyla hammadde ve üretilen ürünler her aşamada kontrol edilerek sektörün olmazsa olmazı kalite ve standardı büyük ölçüde sağlanmıştır. Türkiye nin her tarafına un satışı yapılmakta ve “Sivas Beyi Un” markamız Türkiye de tanınan ve özellikle aranan bir un markası olmuştur.

Fabrikamız  Sivas-Ankara Karayolu 16. km de, demiryolu ile karayolu arasında 40 dönüm arazi üzerinde kurulu 50  çalışanı ile bölgesinde büyük bir sanayi kuruluşudur. İSO 22000, İSO9001 Kalite Yönetim Sistemleri belgelerine sahip tesisimiz ayrıca “HELAL GIDA ÜRETİM SERTİFİKASI” da sahibidir.

Türkiye genelinde her bölgeye un satmaktayız. Aynı zamanda Gana ve Senegal’e.Ortadoğu ülkelerinden Irak’a direkt ve dolaylı ihracat gerçekleştirmekteyiz. Uzakdoğu ülkelerinden Endonezya’ya ihracat konusunda gerekli izinleri aldık.Yakın zamanda Endonezya’ya da ihracat yapacağız. Sivas Beyi Un, Ayser Un ve İlbeyli Un gibi tescilli markalarımızla unlu gıda sektörünün ana hammadde ihtiyacını karşılayan Ayserbak Tarım Ürünleri yurtdışına yönelik yaptığı pazar araştırmaları ile yeni ihracat kapılarını aralıyor. Yurtiçinde çok iyi bir pazara sahibiz. Un sektöründe Sivas’ta ilk ve tek helal gıda sertifikası bulunan firmamız başta unlu gıda sektörü olmak üzere fırıncılık, pastane, besi, süt inekçiliği gibi sektörlerin ana hammaddesini karşılamaktayız.

Her  biri 140 ton olan altı un silosu, 150’şer tonluk dokuz kuru paçal silosu, 100’er tonluk dört adet yıkama ambarı, 60’ar tonluk dört adet aktarma ambarı, 450’şer tonluk buğday depolamak için 12 adet çelik silodan oluşan ekipmanları ile bin metrekarelik kapalı depo ve 700 metrekarelik kapalı alanda üretim yapmaktayız.

Öncelikli olarak Sivas’tan başlamak üzere bütün dünyaya yayılan halka şeklinde genişleyen bir skala içinde hammaddeyi tedarik etmekteyiz. Hammaddeyi alırken buğday alım eksperlerimiz alım kriterlerine uygun laboratuvar değerleri ve fiziki görünümü istenen düzeyde olan buğdaylardan ihtiyaç olunan miktarda karşılamaktadırlar.

Gerektiğinde direkt yurtdışından ithalat şeklinde, gerektiğinde başka ithalatçı firmalardan hammadde ihtiyacı karşılanıyor. Üretim aşamasına gelinceye kadar en baştan buğday alımıyla başlayan işlemler tasnif, temizleme, tavlama, öğütme, paketleme şeklinde devam eder. Un sektöründe yatırımları tamamladık. Sektördeki teknolojik gelişmelerin takipçisiyiz. Sürekli olarak değişen ve gelişen teknolojiye göre yatırımlar yapılmakta ve yapılacaktır.

Müşteri memnuniyetini, gönderilen ürünle ürünün istenen standartta oluşuyla, pazarlama ekibinin yakın ilgisiyle, müşteriye uygun ödeme seçenekleriyle, ISO 22000 ve ISO 9000 kalite yönetimi kriterlerinde geçen prosodürlerle saglanmaktadır. Ürünümüz un silolarının oluşu ve laboratuvanmızın gelişmişliği sayesinde çıkardığımız standart unla vazgeçilmezdir. Yani un piyasasında un standart olmalıdır. Düşük değerde un isteyene düşük, yüksek değerlerde un isteyene yüksek değerde un sunulmalıdır. Dalgalanma olmamalıdır. Son teknoloji valslerimizde öğüttüğümüz ve fabrikamızdaki son sistem teknolojiden geçirerek piyasaya sürdüğümüz unlar öğütme teknolojisi olarak da üst klasman bir undur. Unumuz istenen kül oranında, istenen kalınlıkta ve renktedir.

Un üretiminde fabrikamızdaki ve laboratuvarımızdaki son teknoloji makine, ekipman ve cihazlar ile her aşamada tahliler yaparak standart un öğütme prensibini gerçekleştirme konusunda bir iradeyi ortaya koymaktayız.   Firma olarak Sivas’ta imza attığımız ilkler; TMO dışında özel sektörde Sivas merkezde bin tondan fazla saklama kapasiteli çelik siloları bulunan tek firma,  Sivas’tan un ihraç eden ilk ve tek firma, Sivas ve çevresinin en yüksek kapasiteli ve en son teknolojili fabrikaya sahip firmasıyız. Karayolu ve demiryoluna aynı anda sınır olan bir yerdeyiz. İlde buğday ithal eden ilk firma olmamızın yanı sıra TMO dışında özel sektörde çiftçiden en çok buğday alımı yapan firmayız.